افرادی که گوش های بد فرم یا بزرگی دارند یا این عضو شنوایی بر اثر تصادف یا زد خورد شکسته شده است ، ممکن است مقاله جراحی زیبایی گوش برای آن ها جذاب و مفید باشد. گوش ها در زیبایی صورت ، نقش مهمی دارند ، زیرا یکی از عوامل تاثیر گذار در تناسب میان اجزای مختلف چهره به شمار می روند. گوش های برخی از افراد ممکن است به طور مادرزادی دارای ایرادات ظاهری بوده یا این ایرادات در اثر سانحه هایی ، همچون تصادف ایجاد شده باشد. دلیل وجود مشکلات ظاهری این عضو هر چه که باشد موجب نازیبایی فرد و کاهش اعتماد به نفس او شده و ممکن است بر زندگی اجتماعی اش تاثیر منفی بگذارد. اگر واقعا کاندید عمل زیبایی گوش هستید و قصد دارید این فرایند را انجام دهید ، توصیه می کنیم این مقاله از سایت دکتر علی توسلی را با دقت بخوانید تا بدانید چه اقداماتی و مراقبتی های لازم است که قبل از جراحی انجام دهید یا بدانید که عمل زیبایی گوش یا همان اتوپلاستی چگونه در شهر بابل و توسط بهترین جراح گوش این شهر یعنی دکتر توسلی انجام می شود. دانستن این اطلاعات باعث می شود با دید باز جراح خود را انتخاب کنید و همواره از نتیجه عمل خود راضی باشید.  لازم است بدانید که عمل جراحی زیبایی گوش ، نوعی جراحی زیبایی است که با هدف تغییر سایز و رفع مشکلات ظاهری گوش ها انجام می شود.

 

جراحی زیبایی گوش _ دکتر توسلی

 

مشکلات قابل رفع با جراحی زیبایی گوش چیست؟

از جمله ایراداتی که می توان با عمل زیبایی گوش برطرف کرد ، عبارتنداز:

 • گوش های به اصطلاح بلبله یا خفاشی که از حد استاندارد برجسته تر می باشند.
 • گوش هایی که از نظر شکل و سایز با هم تقارن ندارند ؛ به طور مثال یک گوش از دیگری بزرگ تر باشد.
 • گوش هایی که در اثر استفاده از گوشواره های سنگین پاره شده باشند.
 • افرادی که لاله گوش آن ها به طور مادرزادی تشکیل نشده باشد.
 • اشخاصی که گوش های شان در اثر حادثه ای ، همچون سوختگی یا ضربه خوردن دچار نقص شده باشد می توانند نسبت به جراحی زیبایی گوش  اقدام کنند.
 • افرادی که سایز گوش های شان از حد طبیعی بزرگتر باشد.

سن مناسب برای انجام اتوپلاستی

عمل کردن گوش در تمامی سنین قابل انجام است ، اما توصیه دکتر علی توسلی بهترین جراح گوش در بابل به افراد این است که اتوپلاستی را در سنین کودکی و بعد از 5 سالگی انجام دهند. غضروف های گوش از 5 سالگی به بعد به اندازه کافی رشد کرده و عمل گوش بر روی آن ها امکان پذیر می باشد. همچنین در این سنین گوش انعطاف بالایی داشته و نتیجه جراحی گوش در بابل مطلوب تر خواهد بود ، زیرا پزشک تغییرات بیشتری را می تواند بر روی آن ها اعمال نماید. شایان توجه است که با انجام عمل کردن گوش پیش از رفتن کودک به مدرسه می توان از وارد شدن برخی آسیب های روحی به او پیشگیری کرد ، زیرا این امکان وجود دارد که کودک در مدرسه توسط هم سالان خود مورد تمسخر واقع شده ، اعتماد به نفس او کاهش یافته و منزوی شود.

مدت زمان عمل گوش چقدر است؟

انجام عمل جراحی زیبایی گوش بابل یا دیگر استان های کشور ، نیازمند حدود 1 تا 2 ساعت زمان است. البته باید بگوییم که عواملی ، همچون شدت ایرادات و میزان اعمالاتی که نیاز است بر روی گوش ها اعمال شود نیز ، بر مدت زمان عمل زیبایی گوش تاثیر می گذارد.

 

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی گوش در بابل است؟

 • جراحی گوش در بابل معمولا برای گوش های برجسته ، بزرگتر یا کوچکتر از حد نرمال هستند ، به دلیل آسیب ، ضربه یا یک مسئله ساختاری مادرزادی شکل غیر طبیعی دارند.
 • بعلاوه ، ممکن است برخی از افراد قبلاً عمل زیبایی گوش در بابل انجام داده اند و از نتایج آن راضی نباشند ، به همین دلیل ممکن است جراحی دیگری را انتخاب کنند.

نامزدهای خوب برای جراحی زیبایی گوش شامل کسانی هستند که:

 • 5 سال یا بیشتر دارند: رشد گوش به 90 درصد اندازه بزرگسالی رسیده است.
 • در سلامت کامل هستند: ابتلا به یک بیماری زمینه ای می تواند خطر عوارض را افزایش دهد یا بر بهبودی تأثیر بگذارد.
 • غیر سیگاری ها: سیگار می تواند جریان خون را کاهش دهد و زمان بهبودی را بیشتر کند.

انوع عمل زیبایی گوش

بیشترین و اصلی ترین جراحی ها برای اتوپلاستی زیبایی به منظور برجسته سازی ، سنجاق کردن یا کوچک کردن انجام می گیرد. به این ترتیب ، کسانیکه گوش هایشان بطور کامل رشد نکرده و دچار اختلال هستند ، برای تغییر اندازه و افزایش سایز گوش خارجی ، معمولاً از این پروسه استفاده می شود.

سنجاق یا پین کردن گوش ها ، زمانی صوت می گیرد که فاصله زیادی از سر دارند و به این صورت ، فاصله موجود را رفع می کنند. همچنین ، کسانیکه گوش های بزرگی دارند ، به منظور کوچک سازی این عضو شنوایی اقدام می کنند.

آیا جراحی زیبایی گوش درد دارد؟

میزان درد این فرآیند هم مثل سایر عمل ها ، بستگی به آستانه تحمل فرد دارد. معمولاً درد این عمل ، برای کودکان و نوجوانان در رده سنی 6 تا 17 سال بسیار جزئی است ، ولی افراد بالای این سن ، معمولاً درد بیشتری نسبت به کودکان ؛ بخصوص در روزهای اولیه بعد از جراحی را تجربه کرده اند.

پیش از اتوپلاستی :

 • انتخاب جراح گوش خوب :  پزشکی را انتخاب کنید که به او اعتماد دارید.
 • سپس جلسه مشاوره ای را تعیین کنید.
 • در اولین مشاوره خود ، در مورد جزئیات جراحی زیبایی گوش صحبت و نتایج مورد نظر خود را مرور خواهید کرد.
 • بهترین جراح گوش بابل ، شما را به عنوان کاندیدای جراحی گوش ارزیابی می کند و فرم ، اندازه و محل قرار گیری گوش ها را بررسی می کند تا مشخص کند ، چه نوع تغییراتی لازم است انجام شود.
 • همچنین ممکن است از گوش و صورت شما عکس بگیرد تا به بررسی بیشتر تناسبات صورت شما کمک کند. درمان های جایگزین و اضافی نیز ممکن است در نظر گرفته شود.
 • بررسی سابقه پزشکی ، داروها ، جراحی های گذشته ، حساسیت های دارویی و غذایی ، هر گونه شرایط پزشکی فعلی یا قبلی را در این جلسه خواهید داشت.

 

جراحی زیبایی گوش _ دکتر توسلی

 

اقدامات قبل از جراحی زیبای گوش بابل

 • بهترین دکتر گوش بابل از شما می خواهد حداقل شش هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنید.
 • از مصرف آسپرین ، برخی داروهای ضد التهاب و داروهای گیاهی خودداری کنید ، زیرا می تواند باعث افزایش خونریزی شود. صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود ، نوشیدن آب و مایعات به حد کافی ، برای بهبودی سالم بسیار مهم است.
 • مراقبت از پوست را قبل از عمل جراحی زیبایی گوش به خوبی انجام دهید. باید پوست گوش و اطراف گوش خود را با آب گرم بشویید و از ضد آفتاب استفاده کنید.

مراحل انجام عمل گوش توسط بهترین جراح گوش در بابل

عمل اتوپلاستی در بابل یا دیگر شهر های ایران معمولا  یک عمل سرپایی است. بسته به مشخصات و پیچیدگی جراحی ممکن است بین یک تا دو ساعت طول بکشد. بزرگسالان ممكن است در حین عمل زیبایی گوش ، بیحسی موضعی و تزریق آرامبخش داشته باشند. در برخی موارد ، ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود. بیهوشی عمومی به طور معمول برای کودکان کم سن تر توصیه می شود. برشی در پشت یا داخل چین های گوش زده می شود. بافت گوش بسته به نیاز بیمار شکل می گیرد که می تواند شامل برداشتن غضروف یا پوست ، تا خوردن و شکل دادن به غضروف با بخیه های دائمی یا پیوند غضروف به گوش باشد. پس از انجام جراحی گوش در بابل برش بخیه می شود.

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش در بابل

 • بخیه پانسمان می شود. حتما پانسمان را تمیز و خشک نگه دارید. از دست زدن یا خراشیدن گوش خودداری کنید.
 • موقعیتی را انتخاب کنید که سرتان را روی گوش خود نگذارید.
 • لباسهایی بپوشید که مجبور نیستید ، آن را روی سر خود بکشید ، مانند پیراهن های دکمه دار.

جراحی زیبایی گوش چقدر ماندگاری و دوام دارد؟

این فرآیند دوام و ماندگاری نسبتاً زیادی دارد و در طول عمر ، با یک بار عمل اتوپلاستی می توانید از نتایج آن بهره مند شوید ؛ مگر اینکه کسی بخواهد پس از مدتی ، مجدداً اصلاحات جزئی انجام دهد و تغییرات کمی را مشاهده نماید. نکته قابل توجه این است که بعد از این عمل ، شکل گوش ها را نمی توان به حالت اولیه پیش از این اقدام برگرداند.

از زمان جراحی گوش تا مشاهده نتیجه نهایی چند وقت باید انتظار کشید؟

یکی از مزیت های این عمل زیبایی این است که بلافاصله بعد از جراحی زیبایی گوش و پس از باز کردن پانسمان اولیه ، شاهد نتایج خواهید بود. البته بعد از اتوپلاستی مقداری ورم وجود دارد که به مرور زمان فروکش می کند.