خانم ها یا آقایانی که از مشکلاتی همچون افتادگی پلک ، سنگینی پلک ، پف زیر چشم و غیره بر اثر مشکلات ژنتیکی و افزایش سن رنج می برند مطلب پیش رو به طور حتما برایشان مفید خواهد بود. چرا که واقعا بر روی اعتماد به نفس آن ها و روابط اجتماعیشان تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. نشانه های پیری در پلک ها که به طور مستقیم بر روی زیبایی چشم ها تاثیر می گذارند، اگر واقعا قصد دارید جراحی زیبایی پلک را بر روی چشم هایتان انجام دهید بهتر است این مقاله را بخوانید تا بدانید که آیا اصلا گزینه مناسبی برای انجام این فرایند هستید یا خیر؟  ما در این مقاله از سایت دکتر علی توسلی بهترین جراح پلک در بابل سعی کرده ایم در رابطه با مشکلاتی که عمل زیبایی پلک آن ها را برطرف می کند ، شرایطی که شخص متقاضی باید برای عمل داشته باشد ، نحوه انجام این پروسه ، دوره نقاهت آن و غیره صحبت کنیم تا شما با آگاهی کامل نسبت به این پروسه اقدام کنید. از همین رو تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

همانطور که می دانید نشانه های افزایش سن زودتر از سایر اجزای صورت بر روی چشم ها نمایان می شوند، زیرا پوست پلک به شدت نازک می باشد. عمل جراحی زیبایی پلک بابل یا سایر شهر های ایران که در اصطلاح بلفاروپلاستی نیز نامیده می شود نوعی عمل جراحی در جهت رفع و اصلاح اشکالات موجود در پلک است که زیبایی پلک، چشم ها و به طور کلی صورت را تحت تاثیر قرار داده است.

 

جراحی زیبایی پلک

 

دلایل افتادگی پلک چیست؟

افتادگی پلک به دلایل متفاوتی ایجاد می شود که در موارد زیر می خواهیم به مهمترین آن ها اشاره کنیم که عبارتند از :

 • افزایش سن و به وجود آمدن چین و چروک که با از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست اتفاق می افتد.
 • بروز صدمات و یا آسیب هایی که امکان دارد ، پلک را به شکل موقت و یا دائمی فلج کند.
 • از علل دیگر افتادگی پلک ، مشکلات عصبی می باشد.
 • وجود تومور و یا سکته مغزی
 • عوامل ژنتیکی

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک

به طور کلی باید گفت که کاندیدای انجام این فرایند زیبایی می بایست از مشخصه های زیر برخوردار باشند :

 • داشتن حداقل 35 سال سن ( در بعضی موارد ، زیباجویان جوان تر نیز می توانند تحت این پروسه زیبایی قرار گیرند )
 • افرادی که دارای پف آلودگی و یا افتادگی در پلک ها می باشند.
 • بهره مندی از سلامت کامل جسمانی
 • عدم ابتلا به عارضه های خاص
 • انتظار منطقی از نتایج عمل

جراحی زیبایی و ترمیمی پلک با یک دیگر چه تفاوت هایی دارند؟

هدف از فرایند جراحی زیبایی پلک ، افزایش زیبایی چشم ها می باشد و برای انجام آن هیچ نوع الزام پزشکی نیز وجود ندارد. به همین جهت شرکت های بیمه ، هزینه ای را در خصوص بلفاروپلاستی تقبل نکرده و تحت پوشش خود قرار نمی دهند.

کاربرد جراحی زیبایی پلک بالا و پایین از نظر بهترین جراح پلک بابل

از جمله مهم ترین کاربردهای عمل بلفاروپلاستی عبارتنداز:

 • درمان شلی پوست پلک بالا و پایین: که موجب ایجاد چین و چروک بر روی پلک شده و قادر به بروز مشکل در انحنای سطحی پلک می باشد.
 • درمان افتادگی پلک بالا: که این افتادگی در اثر سنگین بودن پوست اضافی ایجاد شده باشد. در برخی موارد میزان این افتادگی به قدری زیاد است که بینایی فرد را با اختلال مواجه می کند.
 • رفع تورم و پف پلک بالا و پایین

خطرات و عوارض جراحی پلک بالا و پایین

به دنبال برش زدن پوست پلک و اقدامات انجام شده در جراحی زیبایی پلک برای رفع ایرادات موجود، مقداری تورم، درد، التهاب و کبودی در پلک ها بروز می کند که موقتی بوده و جای نگرانی نیست. از دیگر عوارض شایع عمل زیبایی پلک می توان به عدم توانایی فرد در کامل بستن چشم هایش و همچنین تاری دید اشاره کرده که کاملاً طبیعی بوده، جای نگرانی نیست و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

خطرات جدی عمل بلفاروپلاستی

توضیحات بهترین جراح پلک بابل در رابطه با خطرات عمل جراحی زیبایی پلک بابل : در صورتی که برای انتخاب جراح خود زمان لازم را صرف نکنید ممکن است عوارض و مشکلات جدی در پلک های تان بروز کند که در برخی موارد حتی قابل جبران نباشد، البته باید بگوییم که عدم توجه به رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل زیبایی پلک نیز می تواند منجر به بروز برخی از این عوارض شود؛ بنابراین در انتخاب پزشک خود دقت زیادی کرده و به دستورالعمل های بعد از عمل پلک که موظف به رعایت آن ها می باشید بی توجهی نکنید. از جمله خطرات جدی جراحی پلک می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

جراحی زیبایی پلک

 

 • عفونت پلک
 • بر جای ماندن اسکار یا جای زخم به صورت واضح
 • کوتاه شدن بیش از حد پلک ها و بسته نشدن چشم
 • اشکال در موقعیت قرارگیری پلک
 • بی حس شدن همیشگی پلک ها
 • برداشته نشدن کامل پوست اضافی پلک ها

آیا جراحی زیبایی پلک دردناک است ؟

پاسخ دکتر توسلی بهترین دکتر پلک بابل به این سوال این است که قبل از روند جراحی پلک در بابل یا دیگر شهر های ایران ، بیمار تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی قرار می گیرد ؛ بنابراین ، در طول روند ، دردی احساس نمی شود ؛ بعد از آن نیز بسیاری از افراد ، با توجه به آستانه تحمل دردشان ، درد خفیف تا متوسطی را تجربه می کنند که بدین منظور ، برخی داروهای قابل کنترل درد توسط جراح پلک برای شان تجویز می شود.

مراحل انجام جراحی زیبایی پلک در بابل

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بابل یا دیگر شهر های ایران ، مطابق مراحل زیر انجام می شود :

مرحله 1 : بیهوشی

داروی بیهوشی ، با تعیین بهترین گزینه برای شما از سوی بهترین دکتر جراحی زیبایی پلک ، مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله 2 : برش

خطوط برش برای عمل جراحی زیبایی پلک ، تعیین می شوند ؛ به گونه ای که اسکارهای حاصل ، به خوبی در ساختارهای طبیعی ناحیه پلک ، پنهان شود.
پلک بالایی ، در بریدگی ایجاد شده در خط شکن طبیعی روی پلک ، اصلاح می شود ؛ بدین ترتیب ، رسوبات چربی برداشته شده ، ماهیچه ها سفت شده و پوست اضافی نیز برداشته می شود. موقعیت پلک پایینی ، با ایجاد یک برش درست زیر خط مژه پایین ، درمان می شود ؛ از طریق این برش ، پوست اضافی در پلک پایینی ، برداشته می شود ؛ چربی اضافی را نیز در این مرحله ، می توان برداشت.

 

جراحی زیبایی پلک

 

مرحله 3 : بستن برش ها

برش های عمل پلک ، معمولاً با بخیه یا چسب پوست ، بسته می شوند ؛ بخیه ها ، بعد از یک هفته برداشته می شوند. همچنین ؛ جراح زیبایی پلک خوب ، استفاده از لیزر یا لایه برداری شیمیایی را برای کاهش بی رنگی پلک پایینی ، توصیه می کند.

دوران نقاهت جراحی پلک بابل

معمولا دوران نقاهت بلفاروپلاستی یا عمل جراحی زیبایی پلک ، یک الی دو هفته به طول می انجامد ؛ نکته حائز اهمیت در این دوران ، در رابطه با رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط جراح پلک معالج تان ، باشد ؛ در صورت عدم توجه به این مورد ، علاوه بر طولانی شدن دوران نقاهت ، احتمال عدم دریافت نتیجه مطلوب و همچنین ، بروز عوارض ناشی از این جراحی زیبایی صورت نیز افزایش می یابد ؛ بنابراین به هیچ عنوان ، در این باره سهل انگاری نکنید.

مراقبت های بعد از عمل پلک

برای کاهش درد بعد از بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک ، چه کاری می توان انجام داد ؟ همه بیماران بعد از عمل جراحی زیبایی پلک ، اندکی درد را تجربه می کنند ؛ بیشتر آن ها ، استامینوفن و از این دست داروها را طبق دستور پزشک معالج شان ، به منظور کنترل درد ، مصرف می کنند.

نتایج به وجود آمده از بلفاروپلاستی توسط بهترین دکتر پلک بابل

نتایج جراحی زیبایی پلک ، به مرور زمان ، با رفع تورم و کبودی های بروز یافته ، نمایان می شود. رضایت شما از چهره جدیدتان ، با پیش رفتن دوره نقاهت ، بیشتر و بیشتر می شود ؛ نتایج نهایی عمل زیبایی پلک ، ظرف چند ماه بعد از عمل پلک ، نمایان می شود .

 

جراحی زیبایی پلک

 

اقدامات قبل جراحی زیبایی پلک از نظر بهترین جراح پلک بابل

 • در ابتدا شما نیاز به مشاوره اولیه با یک جراح زیبایی دارید تا در مورد نگرانی ها و نتایج دلخواه خود صحبت کنید.
 • جراح آزمایشات فیزیکی پلک و تولید اشک، اندازه گیری پلک، بینایی سنجی، نوار قلب و تنفس سنجی را انجام می دهد. همچنین از زوایای مختلف چشم عکس می گیرد. سپس پزشک تغییرات مورد نیاز را در عکس علامت گذاری می کند.
 • از مصرف هرگونه داروی رقیق کننده مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین)، مکمل گیاهی و هر چیزی که خطر خونریزی را افزایش می دهد، سیگار و هرگونه محصول حاوی نیکوتین و تنباکو خودداری کنید.
 •  سابقه پزشکی، جراحی های انجام شده در گذشته یا حال، مشکلات پزشکی مانند خشکی چشم، آب سیاه، آب مرواررید، حساسیت، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت در جلسه مشاوره پرسش خواهد شد. به این سوالات صادقانه پاسخ دهید.
 • نیمه شب قبل از جراحی غذا و نوشیدنی نخورید.  با یکی از بستگان هماهنگ کنید تا شما را روز جراحی زیبایی پلک و پس از ترخیص تا منزل همراهی کند.

در حین عمل زیبایی پلک  چه اتفاقی می افتد؟

جراحی زیبایی پلک در بابل یا دیگر شهر های ایران به صورت سرپایی انجام می شود. شما می توانید مدت کوتاهی پس از عمل پلک به خانه بروید. بیهوشی عمومی فقط در بعضی موارد استفاده می شود. جراح از بیحسی موضعی استفاده کرده و آرام بخش وریدی به پلک تزریق می کند. در جراحی پلک بالا، بهترین دکتر پلک یک برش کوچک ایجاد می کند. پوست اضافی، ماهیچه ها و گاهی چربی را بر می دارد. برخی از این بافت ها ممکن است قبل از بستن برش به مناطق دیگر اطراف چشم منتقل شوند.

عمل زیبایی پلک پایین معمولاً شامل برداشتن چربی در زیر چشم است و همچنین گاهی اوقات مقدار کمی از پوست را برمی دارد. این برش ممکن است در قسمت داخلی پلک یا خارج پلک و در زیر مژه های پایین زده شود. در پایان عمل پلک ، پماد آنتی بیوتیک به پلک زده می شود. سپس یک ماسک خنک کننده دریافت خواهید کرد که باید به مدت نیم ساعت روی چشم خود بگذارید. خنک سازی و استفاده از ماسک خنک کننده 24 ساعت اول بعد از عمل جراحی زیبایی پلک بسیار مهم است زیرا به کاهش تورم کمک می کند.

 

جراحی زیبایی پلک

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی در بابل

 • مهم است پس از عمل جراحی زیبایی پلک چند روز استراحت کنید
 •  ممکن است مقداری تورم و درد داشته باشید؛ پزشک مسکن تجویز می کند. چند روز آینده از بسته های یخ استفاده کنید.
 • تاری دید و حساسیت به نور نیز ممکن است از عوارض جانبی کوتاه مدت باشد. اگر این علائم بیش از یک یا دو روز طول کشید، با پزشک خود تماس بگیرید.
 • بهبود زخم ناشی از عمل جراحی پلک بالا یا پایین یک روند تدریجی است. این برش معمولاً تا شش ماه به رنگ صورتی است و پس از آن به تدریج به یک خط سفید ظریف تبدیل می شود و تقریباً از بین می رود.
 • بعد از عمل زیبایی پلک بهتر است هنگام خواب، سرتان را با دو یا سه بالشت در وضعیتی بالاتر از قفسه سینه قراردهید.
 • از تماس مستقیم نور خورشید، سونا، حمام آفتاب، برنزه کردن خودداری کنید.
 •   ساعت اول بعد از عمل پلک دوش نگیرید. پس از این مدت، اجازه ندهید آب به مدت 24 ساعت به طور مستقیم روی برش پاشیده شود. بعد از دوش گرفتن به آرامی چشم ها را خشک کنید.
 • از خوردن غذاهای شور و نوشیدنی حاوی الکل خودداری کنید.
 • وعده های غذایی سالم سرشار از پروتئین فراوان به بهبودی بدن کمک می کند.
 • از خم شدن یا فعالیت شدید بعد از جراحی زیبایی پلک در بابل یا دیگر شهر های ایران خودداری کنید.

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک بسته به وسعت جراحی ، میزان تغییرات ، تبحر پزشک و سایر موارد در بیماران مختلف متفاوت است و با معاینه بیمار از سوی جراح ، اعلام می شود.

سوالات متداول:

 • آیا بلفاروپلاستی محدودیت سنی دارد؟ کاندیدای مناسب کیست؟

هیچ محدودیت سنی برای بلفاروپلاستی وجود ندارد. هم افراد جوان و هم میان سالان، هر دو برای جراحی پلک مناسب هستند. معمولاً در شرایطی که پلک های بالا مقدار قابل توجهی پوست اضافی دارند، فرد می تواند پس از مشورت با متخصص برای جراحی بلفاروپلاستی آماده شود.

 • بلفاروپلاستی فقط برای پلک بالاست؟ یا برای هردو پلک؟

اکثرا شاهد پوست اضافه در پلک بالا هستیم ولی با این حال، بلفاروپلاستی پلک پایین نیز روشی است که به طور مکرر انجام می شود ولی این یک روش کمی پیچیده تر است . جراحی پلک پایین در غالب موارد شامل برداشتن پوست اضافه است ولی برخی مواقع ساختار زیرین به ویژه، پدهای چربی نیز اصلاح می شوند تا ظاهر کلی چشم زیباجو بهبود پیدا کند.

 • آیا می توان بلفاروپلاستی را همزمان با جراحی های زیبایی دیگر انجام داد؟

بله، بلفاروپلاستی را می توان با سایر روش ها و متدهای دیگر ترکیب کرد.برای مثال می توان این عمل راهمراه با جراحی لیفت ابرو انجام داد تا رویکردی جامع‌تر برای جوان‌سازی قسمت بالایی صورت ارائه کند. اما به طور کلی ،تقریباً می توان جراحی زیبایی پلک را با هر روش زیبایی دیگر ترکیب کرد.

 • ظاهر چشم بعد از جراحی پلک پایین تغییر می کند؟

بیشتر بیماران بعد از برداشتن پوست اضافی پلک پایین خود، ظاهری جوان‌تر و شاداب تر پیدا می کنند. اما در حالت کلی، شکل چشم ها تغییر نکرده و فرم طبیعی چشم باقی می ماند و تنها در برخی موارد خاص که زیباجو قصد تغییر حالت چشم را دارد، می توان فرم چشم ها را تغییر داد.

 • چه زمان می توانیم نتیجه نهایی جراحی را مشاهده کنیم؟

اکثر بیماران بلافاصله پس از جراحی تغییر قابل توجهی در ظاهر چشم مشاهده می کنند، اما برای دستیابی به نتایج نهایی، تمام تورم باید برطرف شود و این می تواند شش تا هشت هفته یا بیشتر طول بکشد.

 • آیا جراحی زیبایی پلک نوعی عمل لیفت محسوب می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پلک در این پروسیجر، لیفت نمی شود. اما در واقع پس از جراحی پلک بالا ، چشم بیمار کمی شاداب تر و باز تر به نظر می رسد.