جراحی بینی طبیعی یکی از انواع جراحی های زیبایی می باشد که بعد از آن فرم بینی به شکل طبیعی که نه تنها در میان خانم ها بلکه در میان آقایان نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است شکل داده شده و این امر موجب می شود. طی این مدل از جراحی بینی زیبایی ظاهر آن ها به طبیعی ترین حالت ممکن و بدون تغییرات افراطی دوچندان گردد. دکتر علی توسلی یکی از بهترین جراحان بینی طبیعی کار در بابل و شمال ایران هستند که شما عزیزان می توانید نمونه کار های ایشان را به خوبی بررسی کنید.

 

 

چرا فرم طبیعی ؟

بینی به دلیل ویژگی های ظاهری اش که در مرکز صورت قرار گرفته و دارای برجستگی است نه تنها بر روی زیبایی کل صورت بلکه بر روی زیبایی تک تک اجزای آن تاثیر می گذارد. وجود کوچک ترین نقص در بینی سریعاً به چشم آمده، موجب نازیبایی فرد و نهایتاً موجب کاهش اعتماد به نفس بسیاری از افراد می شود. افراد زیادی به دلیل ترس از مواردی همچون سربالا شدن زیاد بینی و به طور کلی تغییرات افراطی از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کرده و ترجیح می دهند با ناراحتی ناشی از مشکلات ظاهری موجود در بینی خود به زندگی ادامه دهند. نگرانی این افراد کاملاً بیجاست زیرا همانطور که در فوق گفتیم با جراحی بینی به فرم طبیعی می توانند تمامی مشکلات ظاهری بینی خود را به طبیعی ترین شکل ممکن و بدون غیرطبیعی شدن بینی برطرف کرده و به زیباتر شدن خود کمک نمایند.

ویژگی های بینی بعد از جراحی بینی طبیعی چیست؟

از جمله بارزترین ویژگی های بینی طبیعی عبارتنداز:

 • نداشتن قوز بر روی پل بینی
 • سربالا نشدن بینی ؛ زاویه حدوداً 90 تا 95 درجه بین لب بالا و بینی برای آقایان و زاویه 90 تا 105 درجه برای خانم ها

نکته قابل توجه در رابطه با عمل بینی طبیعی این است که بهتر است هنگام عمل زیبایی بینی به این فرم، قسمت هایی از بینی که مشکلی ندارد را دست نزد و تغییر نداد تا به عنوان ویژگی منحصر به فرد بینی بیمار به همان صورت و به قوت خود باقی بماند.

 

نمونه کار عمل بینی طبیعی دکتر علی توسلی در بابل

 

قبل از جراحی بینی طبیعی

 • از 2 هفته قبل از عمل بینی طبیعی ، باید از مصرف برخی داروها، مکمل ها داروهای گیاهی و رقیق کننده های خون از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن اجتناب کنید؛ زیرا باعث خون ریزی در طول و بعد از رینوپلاستی می شود.
 • استعمال هرگونه دخانیات حداقل 2 هفته قبل از عمل دماغ طبیعی ممنوع می باشد؛ زیرا نیکوتین می تواند بر روی گردش خون و نحوه واکنش بدن شما به جراحی، اثرگذار باشد.
 • چند ساعت قبل از عمل کردن دماغ طبیعی از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید.
 • حداقل 10 روز از محل کار خود مرخصی بگیرید تا بتوانید در دوران نقاهت به راحتی استراحت کنید.
 • قبل از رینوپلاستی، داروهای تجویز شده و مورد نیاز را تهیه کنید تا در صورت نیاز در دسترس تان باشد.
 • قبل از جراحی بینی طبیعی از کسی از دوستان یا اعضای خانواده تان بخواهید، در روز عمل همراه شما به بیمارستان بیاید و هنگام ترخیص از بیمارستان، شما به دلیل اثرات داروهای بیهوشی، احساس خواب آلودگی دارید و ضعف جسمانی و به همین دلیل بهتر است شخصی تا منزلتان شما را همراهی کند و در روزهای ابتدایی در انجام امور به شما کمک کند.
 • بهتر است برای راحتی بیشتر در دوران نقاهت، محل استراحت تان را مشخص کنید. محل استراحت شما باید به گونه ای تنظیم شود که سرتان بالاتر از بدن تان قرارگیرد و برای این کار می توانید از چند بالشت استفاده کنید.

عمل بینی در چه صورتی موفقیت آمیز خواهد بود؟

برای انجام راینوپلاستی ه بهترین نحو ممکن لازم است تا موارد ذیل به خوبی رعایت شود:

 1. انتخاب جراح بینی : موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحـی بینی طبیعی تا حد بسیار زیادی به میزان تبحر و مهارت جراح در عمل بینی به این فرم بستگی دارد. از همین رو با صرف دقت لازم و کافی بهترین جراح بینی بابل یا شهری که در آن سکونت دارید را انتخاب نمایید.
 2. طبیعی بودن و تقارن داشتن پره های بینی
 3. کوچک نکردن زیاد سوراخ های بینی
 4. کوچک نکردن بیش از حد سایز بینی
 5. حذف کامل قوز پشت بینی بدون قوس دار شدن آن و غیره.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

حاصل شدن بهترین نتایج از هر روش جراحی زیبایی و درمانی نیازمند آن است که فرد بعد از جراحی یکسری نکات و دستورالعمل های مراقبتی را رعایت نماید. رعایت این اقدامات علاوه بر رقم خوردن بهترین نتایج، موجب می شود تا دوران بهبودی فرد به سریع ترین و بهترین شکل ممکن سپری شده و هیچ عارضه جدی در او ایجاد نشود. در ذیل به تعدادی از مهم ترین توصیه های دکتر علی توسلی ، جراح بینی بابل اشاره کرده ایم:

 • فقط 24 ساعت ابتدایی را به طور مطلق استراحت نمایید زیرا استراحت مطلق برای مدت زمان طولانی ریسک لخته شدن خون در پاها را افزایش داده و ممکن است موجب بروز یبوست در بیمار شود.
 • به منظور جلوگیری از بروز یبوست، رژیم غذایی تان را سرشار از میوه جات، سبزیجات و به طور کلی مواد حاوی فیبر فراوان نمایید؛ یبوست به بینی فشار وارد کرده و برای بیمار ناراحت کننده است.
 • طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی بابل به هیچ عنوان اقدام به مصرف غذاهای حاوی نمک و ادویه زیاد نکنید زیرا موجب تشدید تورم می شوند.
 • حتماً طبق آموزش داده شده توسط پزشک یا کادر درمان ایشان و در زمان تعیین شده توسط پزشک خود، بر روی بینی تان چسب بزنید.
 • سر را به هیچ عنوان به سمت پایین خم نکرده و هنگام خواب زیر سرتان دو بالشت بگذارید.
 • به روی شکم و به پهلو نخوابیده، به پشت و به حالت طاقباز بخوابید؛ خوابیدن در این موقعیت موجب می شود تا بینی آسیب ندیده و تحت فشار قرار نگیرد.
 • از زدن عینک برای 2 ماه بپرهیزید.
 • طی 1 ماه از فین کردن ، خندیدن، حرف زدن بیش از حد و حرکات اضافی صورت بعد از عمل بینی طبیعی اجتناب کنید.
 • از مسواکی نرم برای تمیز کردن دندان ها استفاده کرده و این کار را به آرامی انجام دهید.
 • طبق آموزش پزشک اقدام به ماساژ دادن بینی خود کنید و غیره.

مزایای جراحی بینی طبیعی

این پروسه مزایا و خوبی های به خصوص خود را به همراه دارد. خوبی های مربوط به این پروسه عبارتند از :

 • داشتن عوارض و کبودی و تورم کمتر نسبت به سایر پروسه های مشابه
 • ماندگاری و حفظ ظاهر حاصل شده برای مدتی طولانی
 • دوره نقاهت کوتاه و ساده تر
 • ظاهر جذاب تر و متناسب تر با سایر فاکتورهای صورت
 • جلوگیری از رخ دادن مشکلات احتمالی مانند مشکلات تنفسی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

در این نوع از عمل بینی تمام تمرکز دکتر برروی از بین بردن نقص های بینی شما می باشد. همچنین می توان در این پروسه تا مقداری زیبایی بینی را نیز به حد استاندارد رساند تا کمی به زیبایی های صورت شما افزوده شود. همچنین در این پروسه رینوپلاستی تغییرات کمتر و محدود تری برروی بینی صورت می گیرد که همین موضوع باعث ایجاد برخی از مزیت های موجود درباره این پروسه می گردد.

بر خلاف جراحی بینی طبیعی در نوع فانتزی که به آن مدل عروسکی نیز می گویند تغییرات بسیار گسترده ای در ساختار بینی صورت می گیرد. به عنوان مثال اندازه آن را به مقدار زیادی کوچک می نمایند و قوس آن را شدیدا زیاد می کنند تا نوک بینی تا حد امکان رو به بالا قرار گیرد. همچنین این نوع از عمل بینی می تواند مشکلات بسیاری مانند اختلالات تنفسی و غیره را به همراه داشته باشد.

بنابراین حتما به سوابق و نمونه کارهای پزشک خود دقت نمایید و بررسی کنید که در کدام زمینه فعالیت بیشتر و درصد موفقیت بالاتری را داشته است. در این صورت شما می توانید هر نوع از انواع این پروسه زیبایی را که قصد انجام آن را دارید را با خیال راحت انجام دهید. دلیل آن نیز این است که می دانید جراح شما تجربه انجام این نوع جراحی را دارد و آن را با بهترین تکنیک و روش انجام می دهد. این امر باعث می شود تا ریسک رخ دادن مشکلات به مقدار حداقل برسد.

فیلم جراحی بینی طبیعی دکتر علی توسلی در بابل

 

چه کسانی کاندید نامناسب عمل طبیعی بینی می باشند؟

 1. دختران و پسرانی که دوران بلوغ شان تمام نشده؛ زیرا اعضای صورت و سایر اندام ها تا پایان دوران بلوغ، رشد خواهند کرد.
 2. افرادی که یک بار جراحی زیبایی بینی داشتند و حتی یک سال از عمل قبلی شان گذاشته است.
 3. خانم هایی که به تازگی زایمان انجام داده اند، باید مدتی صبر کنند و سپس اقدام به عمل بینی کنند.
 4. افرادی که مشکل انعقاد خون دارند، باید با پزشک برای انجام جراحی بینی طبیعی  در بابل مشورت کنید.