جراحی بینی طبیعی یکی از انواع جراحی های زیبایی می باشد که بعد از آن فرم بینی به شکل طبیعی بنظر می رسد که نه تنها در میان خانم ها ، بلکه در میان آقایان نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. این مدل از جراحی بینی زیبایی ، ظاهری طبیعی در عین حال زیبا به افراد می بخشد. دکتر علی توسلی یکی از بهترین جراحان بینی طبیعی در بابل و شمال ایران هستند که شما عزیزان می توانید نمونه کار های ایشان را به خوبی بررسی کنید.

چرا فرم طبیعی ؟

بینی به دلیل ویژگی های ظاهری اش که در مرکز صورت قرار گرفته و دارای برجستگی است ، نه تنها بر روی زیبایی کل صورت ، بلکه بر روی زیبایی تک تک اجزای آن تاثیر می گذارد. وجود کوچک ترین نقص در بینی ، سریعاً به چشم آمده ، موجب نازیبایی فرد و نهایتاً کاهش اعتماد به نفس بسیاری از افراد می شود. افراد زیادی به دلیل ترس از مواردی همچون ، سربالا شدن زیاد بینی و به طور کلی تغییرات افراطی ، از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کرده و ترجیح می دهند با ناراحتی ناشی از مشکلات ظاهری موجود در بینی خود ، به زندگی ادامه دهند. نگرانی این افراد کاملاً بیجاست زیرا همانطور که در فوق گفتیم با جراحی بینی به فرم طبیعی می توانند تمامی مشکلات ظاهری بینی خود را به طبیعی ترین شکل ممکن و بدون غیرطبیعی شدن بینی ، برطرف کرده و به زیباتر شدن خود کمک نمایند.

ویژگی های بینی بعد از جراحی بینی طبیعی چیست؟

از جمله بارزترین ویژگی های بینی طبیعی عبارتنداز:

 • نداشتن قوز بر روی پل بینی 
 • سربالا نشدن بینی ؛ زاویه حدوداً 90 تا 95 درجه بین لب بالا و بینی برای آقایان و زاویه 90 تا 105 درجه برای خانم ها

نکته قابل توجه در رابطه با عمل بینی طبیعی: بهتر است هنگام عمل زیبایی بینی به این فرم ، قسمت هایی از بینی که مشکلی ندارد را دست نزده و تغییر نداد تا به عنوان ویژگی منحصر به فرد بینی بیمار به همان صورت و به قوت خود باقی بماند.

نمونه کار عمل بینی طبیعی دکتر علی توسلی در بابل

بهترین سن جراحی بینی طبیعی

به نظر شما بهترین سن برای جراحی بینی طبیعی چه سنی است؟ سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول می ‌کند. این مسئله با توجه به چندین موضوع پاسخ داده می شود :

بلوغ :
سن 18 سالگی به طور کلی به عنوان سن مجاز برای جراحی بینی طبیعی در نظر گرفته می ‌شود. چرا که در این سن، رشد غضروف و استخوان بینی به طور کامل تکمیل شده و صورت به فرم نهایی خود رسیده است. انجام عمل قبل از این سن می ‌تواند با ایجاد نتایج نامطلوب همراه باشد. اما در موارد اضطراری ممکن است ،درسنین ۱۵-۱۸سالگی نیز انجام شود وراهی جز جراحی وجود نداشته باشد، در این صورت با رعایت یک سری نکات مراقبتی بعد از جراحی می توان به نتیجه بسیار مطلوبی دست یافت

بهترین بازه سنی عمل بینی :
با وجود اینکه 18 سالگی نقطه شروع محسوب می‌ شود، بهترین بازه سنی برای جراحی بینی طبیعی بین 18 تا 40 سالگی است. در این بازه، پوست از انعطاف ‌پذیری و طراوت بالایی برخوردار است که این امر به بهبود روند ترمیم و کسب نتایج مطلوب ‌تر کمک می‌ کند. در صورتی که سن بالای 40 سالگی باشد نیز جراحی صورت می گیرد، اما از آنجایی که در سنین بالاتر بدن انسان از قدرت ریکاوری پایین تری برخوردار است این امکان نیز وجود دارد که زیباجو به نتیجه دلخواه خود نرسد.

چند نکته که پیشنهاد می شود به آنها دقت کنید :
–  بهترین بازه سنی برای جراحی بینی طبیعی بین 18 تا 40 سالگی است.
–  سلامت عمومی، ثبات روحی و روانی و انتظارات واقع‌ بینانه از عوامل مهم در تعیین سن مناسب برای جراحی هستند.
–  مشاوره با جراح بینی مجرب، اولین و مهم ‌ترین قدم در انتخاب زمان مناسب برای جراحی است.

قبل از جراحی بینی طبیعی

 • از 2 هفته قبل از عمل بینی طبیعی ، باید از مصرف برخی داروها ، مکمل ها داروهای گیاهی و رقیق کننده های خون ، از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن اجتناب کنید ؛ زیرا باعث خون ریزی در طول و بعد از رینوپلاستی می شود.
 • استعمال هرگونه دخانیات حداقل 2 هفته قبل از عمل دماغ طبیعی ممنوع می باشد ؛ زیرا نیکوتین می تواند بر روی گردش خون و نحوه واکنش بدن شما به جراحی ، اثرگذار باشد.
 • چند ساعت قبل از عمل کردن دماغ طبیعی از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید.
 • حداقل 10 روز از محل کار خود مرخصی بگیرید تا بتوانید در دوران نقاهت به راحتی استراحت کنید.
 • قبل از رینوپلاستی ، داروهای تجویز شده و مورد نیاز را تهیه کنید تا در صورت نیاز در دسترس تان باشد.
 • قبل از جراحی بینی طبیعی از کسی از دوستان یا اعضای خانواده تان بخواهید ، در روز عمل همراه شما به بیمارستان بیاید زیرا هنگام ترخیص از بیمارستان ، شما به دلیل اثرات داروهای بیهوشی ، احساس خواب آلودگی دارید و ضعف جسمانی و به همین دلیل بهتر است شخصی تا منزلتان شما را همراهی کند و در روزهای ابتدایی در انجام امور به شما کمک کند.
 • بهتر است برای راحتی بیشتر در دوران نقاهت ، محل استراحت تان را مشخص کنید. محل استراحت شما باید به گونه ای تنظیم شود که سرتان بالاتر از بدن تان قرار گیرد و برای این کار می توانید از چند بالشت استفاده کنید.

عمل بینی در چه صورتی موفقیت آمیز خواهد بود؟

برای انجام راینوپلاستی به بهترین نحو ممکن ، لازم است تا موارد ذیل به خوبی رعایت شود:

 1. انتخاب جراح بینی : موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحـی بینی طبیعی تا حد بسیار زیادی ، به میزان تبحر و مهارت جراح در عمل بینی به این فرم بستگی دارد. از همین رو ، با صرف دقت لازم و کافی بهترین جراح بینی بابل یا شهری که در آن سکونت دارید را انتخاب نمایید.
 2. طبیعی بودن و تقارن داشتن پره های بینی
 3. کوچک نکردن زیاد سوراخ های بینی
 4. کوچک نکردن بیش از حد سایز بینی
 5. حذف کامل قوز پشت بینی بدون قوس دار شدن آن و غیره.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

حاصل شدن بهترین نتایج از هر روش جراحی زیبایی و درمانی نیازمند آن است که فرد بعد از جراحی ، یکسری نکات و دستورالعمل های مراقبتی را رعایت نماید. رعایت این اقدامات ، علاوه بر رقم خوردن بهترین نتایج ، موجب می شود تا دوران بهبودی فرد به سریع ترین و بهترین شکل ممکن سپری شده و هیچ عارضه جدی در او ایجاد نشود. در ذیل به تعدادی از مهم ترین توصیه های دکتر علی توسلی ، جراح بینی بابل اشاره کرده ایم:

 • فقط 24 ساعت ابتدایی را به طور مطلق استراحت نمایید ؛ زیرا استراحت مطلق برای مدت زمان طولانی ریسک لخته شدن خون در پاها را افزایش داده و ممکن است موجب بروز یبوست در بیمار شود.
 • به منظور جلوگیری از بروز یبوست ، رژیم غذایی تان را سرشار از میوه جات ، سبزیجات و به طور کلی مواد حاوی فیبر فراوان نمایید ؛ یبوست به بینی فشار وارد کرده و برای بیمار ناراحت کننده است.
 • طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی بابل ، به هیچ عنوان اقدام به مصرف غذاهای حاوی نمک و ادویه زیاد نکنید ؛ زیرا موجب تشدید تورم می شوند.
 • حتماً طبق آموزش داده شده توسط پزشک یا کادر درمان ایشان و در زمان تعیین شده توسط پزشک خود ، بر روی بینی تان چسب بزنید.
 • سر را به هیچ عنوان به سمت پایین خم نکرده و هنگام خواب زیر سرتان دو بالشت بگذارید.
 • به روی شکم و به پهلو نخوابیده ، به پشت و به حالت طاقباز بخوابید ؛ خوابیدن در این موقعیت موجب می شود تا بینی آسیب ندیده و تحت فشار قرار نگیرد.
 • از زدن عینک برای 2 ماه بپرهیزید.
 • طی 1 ماه از فین کردن ، خندیدن ، حرف زدن بیش از حد و حرکات اضافی صورت بعد از عمل بینی طبیعی اجتناب کنید.
 • از مسواکی نرم برای تمیز کردن دندان ها استفاده کرده و این کار را به آرامی انجام دهید.
 • طبق آموزش پزشک اقدام به ماساژ دادن بینی خود کنید و غیره.

مزایای جراحی بینی طبیعی

این پروسه مزایا و خوبی های به خصوص خود را به همراه دارد. خوبی های مربوط به این پروسه عبارتند از :

 • داشتن عوارض و کبودی و تورم کمتر نسبت به سایر پروسه های مشابه
 • ماندگاری و حفظ ظاهر حاصل شده برای مدتی طولانی
 • دوره نقاهت کوتاه و ساده تر
 • ظاهر جذاب تر و متناسب تر با سایر فاکتورهای صورت
 • جلوگیری از رخ دادن مشکلات احتمالی مانند مشکلات تنفسی

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

در این نوع از عمل بینی تمام تمرکز دکتر بر روی از بین بردن نقص های بینی شما می باشد. همچنین می توان در این پروسه تا مقداری زیبایی بینی را نیز به حد استاندارد رساند تا کمی به زیبایی های صورت شما افزوده شود. همچنین در این پروسه رینوپلاستی ، تغییرات کمتر و محدود تری برروی بینی صورت می گیرد که همین موضوع باعث ایجاد برخی از مزیت های موجود درباره این پروسه می گردد.

بر خلاف جراحی بینی طبیعی در نوع فانتزی که به آن مدل عروسکی نیز می گویند ، تغییرات بسیار گسترده ای در ساختار بینی صورت می گیرد. به عنوان مثال ، اندازه آن را به مقدار زیادی کوچک می نمایند و قوس آن را شدیدا زیاد می کنند تا نوک بینی تا حد امکان رو به بالا قرار گیرد. همچنین این نوع از عمل بینی می تواند مشکلات بسیاری مانند اختلالات تنفسی و غیره را به همراه داشته باشد.

بنابراین حتما به سوابق و نمونه کارهای پزشک خود دقت نمایید و بررسی کنید که در کدام زمینه فعالیت بیشتر و درصد موفقیت بالاتری را داشته است. در این صورت شما می توانید هر نوع از انواع این پروسه زیبایی را که قصد انجام آن را دارید با خیال راحت انجام دهید. دلیل آن نیز این است که می دانید جراح شما تجربه انجام این نوع جراحی را دارد و آن را با بهترین تکنیک و روش انجام می دهد. این امر باعث می شود تا ریسک رخ دادن مشکلات به مقدار حداقل برسد.

فیلم جراحی بینی طبیعی دکتر علی توسلی در بابل

چه کسانی کاندید نامناسب عمل طبیعی بینی می باشند؟

 1. دختران و پسرانی که دوران بلوغ شان تمام نشده ؛ زیرا اعضای صورت و سایر اندام ها تا پایان دوران بلوغ ، رشد خواهند کرد.
 2. افرادی که یک بار جراحی زیبایی بینی داشتند و حتی یک سال از عمل قبلی شان گذاشته است.
 3. خانم هایی که به تازگی زایمان انجام داده اند ، باید مدتی صبر کنند و سپس اقدام به عمل بینی کنند.
 4. افرادی که مشکل انعقاد خون دارند ، باید با پزشک برای انجام جراحی بینی طبیعی  در بابل مشورت کنید.

مشاوره با پزشک قبل از جراحی بینی طبیعی

در این قسمت از پروسه عمل بینی ، جراح از شما اطلاعاتی را دریافت می نماید و از سوی دیگر نیز نکات و موارد لازم را برای شما شرح داده و به شما گوش زد می نماید. همچنین بیمار فرصت دارد تا هر سوالی که ذهن او را مشغول کرده است از جراح خود بپرسد و کامل درک کند که پروسه به چه صورت است. همچنین پزشک یکسری خواسته ها از شما خواهد داشت که آنها را نیز بیان می کند. در این جلسه ، در صورتی که پزشک با تجربه و خوبی را انتخاب نموده باشید ، ایشان بینی شما را از همه نظر آنالیز و بررسی می نماید. با انجام این کار ، اطلاعات کامل و کافی را درباره آناتومی و ساختار بینی بیمار خود به دست می آورد ، این موضوع به ایشان کمک می کند تا برای تکنیک و برنامه چگونگی انجام جراحی بینی طبیعی تصمیم گیری نماید. در صورت تجربه زیاد و مهارت بالای جراح ، شما بهترین نتیجه ممکن را از عمل خود دریافت خواهید کرد و مشکلی نیز شما را درگیر نمی کند.

افرادی که نباید جراحی بینی طبیعی را انجام دهند

در صورتی که در دسته های زیر قرار دارید انجام این عمل برای شما پیشنهاد نمی شود :

 • اگر پروسه رشد و بلوغ فیزیکی در شما به صورت کامل انجام نشده و پایان نیافته است
 • افرادی که قبلا بینی خود را عمل کرده اند ، اما کمتر از یک سال از جراحی قبلی آنها گذشته
 • در صورتی که به تازگی زایمان کرده اید و یا باردار هستید نیز نیاز دارید تا به مدت 2 ماه بعد از زایمان خود اقدام به انجام جراحی بینی طبیعی ننمایید

همچنین اگر به مشکلی در انعقاد خون و یا هر بیماری دیگری که به آن مبتلا هستید ، قبل از عمل باید رضایت پزشک خود را که در حال درمان آن بیماری در شما می باشد را دریافت کنید. در غیر این صورت این عمل برای شما مناسب نیست و نباید آن را انجام دهید.