همه چیز در مورد عمل جراحی بینی بابل

جراحی بینی بابل : چطور می توان به نتیجه درخشان از جراحی زیبایی بینی دست یافت ؟ این بزرگترین دغدغه بیماران متقاضی جراحی بینی می باشد. در ذیل به تفصیل در رابطه با فاکتورهای موثر در رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از جراحی بینی صحبت کرده ایم.

 

جراحی بینی بابل

 

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح پزشکی از آن با نام رینوپلاستی یاد می شود از جمله جراحی های زیبایی است که طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. دلیل آن هم برجستگی و در وسط صورت قرار گرفتن بینی می باشد که موجب می شود این عضو نه تنها تاثیر زیادی بر روی کل چهره و دیگر اجزای موجود در آن داشته باشد بلکه جزئی ترین ایراد در آن سریعاً جلب توجه نماید.

با این جراحی زیبایی می توان تناسبات صورت را تا حد زیادی بهبود بخشید، قوز بینی را برطرف نمود، سوراخ های نامتقارن بینی را متقارن کرد، مشکل بیش از حد کوچک یا بزرگ بودن بینی را برطرف نمود و غیره.

چه فاکتورهایی در مطلوب بودن نتیجه جراحی بینی موثر هستند؟

  • انتخاب یک جراح بینی خوب :

موثرترین عامل در رضایت بخش بودن نتیجه حاصل شده از جراحی بینی ، بالا بودن میزان مهارت و تجربه جراح می باشد. از همین رو اگر قصد جراحی بینی بابل را دارید باید با صرف دقت و زمان لازم بهترین جراح بینی در این شهر را انتخاب نمایید.

  • نوع بینی :

هرچه پوست بینی نازک تر و استحکام ساختمان غضروفی-استخوانی آن بیشتر باشد جراحی بینی با نتایج رضایت بخش تری همراه خواهد بود. بدیهی است که نتیجه جراحی بینی استخوانی به دلیل استحکام بالای ساختمان و نازک بودن پوست بینی از نتیجه جراحی بینی گوشتی که پوستی ضخیم و ساختمانی ضعیف دارد به مراتب بهتر خواهد بود.

  • رعایت دقیق نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی بینی :

هرچه دقت بیشتری در رعایت دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی بینی صرف کنید نتیجه به دست آمده با رضایت بیشتری برای تان همراه خواهد بود.

  • کم بودن میزان ایرادات بینی :

بدیهی است که برطرف کردن مشکلات بینی افرادی که نواقص بینی شان کمتر است راحت تر از برطرف کردن نواقص یک بینی با مشکلات بسیار شدید و پیچیده می باشد. هرچند که دکتر علی توسلی ، جراح بینی بابل به دلیل داشتن تجربه و مهارت زیاد نتایج بسیار درخشانی از جراحی بینی هایی با ایرادات زیاد و پیچیده را نیز رقم زده اند که با مراجعه به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان می توانید نمونه هایی از این جراحی ها را مشاهده کنید.

 

 

تغذیه بعد از جراحی بینی

در ذیل به تعدادی از نکات مراقبتی در رابطه با تغذیه و مصرف دارو بعد از جراحی اشاره کرده ایم:

میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات بخش اصلی رژیم سالم و متوازن می باشند. البته آن ها در طول روند آماده شدن برای رینوپلاستی چندان خوب نمی باشند. از بیماران خواسته می شود تا در طول 24 ساعت اول بعد از رینوپلاستی غذاهای پر فیبر مصرف نکنند.

چربی

چربی انرژی بدن را تامین کرده و واکنش های سیستم ایمنی را بهبود می بخشد. به منظور تقویت سیستم ایمنی برای جراحی بینی چربی های سالم از قبیل روغن زیتون، آووکادو و آجیل مصرف کنید.

غذاهای ضد التهابی

بسیاری از جراحان استفاده از غذاهای ضد التهاب در رژیم غذایی دوره ریکاوری را توصیه می کنند. این غذاها شامل مواد حاوی جلوگیری از تورم و کبودی بینی می باشد. خوردن مقدار فراوان سبزیجات برگ سبز، میوه، مرکبات و آناناس برای تحقق این هدف بسیار مفید است. پیاز قرمز نیز دارای ویژگی ها ضد التهاب می باشد.

آب

دوره ریکاوری بعد از جراحی زمان مناسبی برای کاهش مصرف آب نمی باشد و برعکس، مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب درست مثل دوره قبل از جراحی توصیه می شود.

در صورت مصرف دارو باید مصرف آب را افزایش دهید و جراح دستورات لازم در این خصوص را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

 

غذاهای نرم بخورید:

بعد از رینوپلاستی بیمار معمولاً احساس گرسنگی می کند. غذاهای نرم احتیاجی به جویدن نداشته و فشاری بر بینی شما وارد نمی کنند. علاوه بر غذاهای نرم، مصرف سوپ و مایعات نیز همیشه توصیه می شود..

بعد از رینوپلاستی از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید:

مصرف الکل و نوشیدنی های کافئین دار به مدت چند روز بعد از جراحی ممنوع است. الکل رقیق کننده خون بوده و خطر خونریزی، تشکیل لخته های خون و تجمع خون در زیر پوست را افزایش می دهد. کافئین نیز فشار خون را بالا برده و مشکلاتی را برای بیمار ایجاد می کند.

آیا مصرف داروی مسکن بعد از رینوپلاستی ضروری است؟

بعد از رینوپلاستی درد در سطوح مختلف بر حسب روند انجام شده و میزان حساسیت بیمار به درد احساس می شود. بیشتر بیماران در چند روز اول بعد از جراحی داروی مسکن مصرف می کنند. داروهای مسکن غیر از پاراستامول دارای تاثیر ضد التهابی می باشند.

بعد از جراحی گاهی مصرف داروهای مسکن بیش از دوز تجویز شده باعث افزایش خونریزی می شود، بنابراین حتماً داروهای مسکن را طبق دستور پزشک مصرف کرده و در صورت غیر قابل کنترل بودن درد با پزشک تماس بگیرید..