زمانی که ازریابی های خود را انجام دادید و تصمیم نهایی خود را در رابطه با انجام جراحی زیبایی پلک گرفتید . نیاز است تا قبل از انجام جراحی اقداماتی را تحت عنوان اقدامات قبل از جراحی پلک انجام دهید تا برای انجام عمل پلک آماده شوید. برای آمادگی قبل از بلفاروپلاستی باید بدانید که چه نوع دارو هایی را می توانید مصرف کنید، چه دارو هایی را نباید از دو هفته قبل مصرف کرد، عادت هایی که باید ترک شوند، کارهایی که می توانید انجام دهید . در صورتی که از یک ماه قبل شروع به برنامه ریزی و آماده سازی خود کنید می توانید در زمان انجام عمل در وضعیت مناسبی قرار بگیرید.در ادامه این مقاله دکتر علی توسلی اقداماتی را که نیاز است قبل از عمل پلک انجام داد را بیان نموده اند. از همین رو توصیه می شود تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

اقدامات قبل از جراحی پلک

 

انجام معاینه چشم

معاینه کامل چشم توسط یک متخصص چشم یا بینایی سنج اولین قدم برای شناسایی این که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام عمل پلک هستید یا خیر می باشد. جراح شما نه تنها برای بررسی بینایی بلکه برای ارزیابی سلامت جامع چشم ها نیاز به معاینه چشم های شما دارد. انجام این کار در کسب نتیجه مطلوب تر و موفقیت آمیز بودن عمل بلفاروپلاستی تاثیر بسیار زیادی دراد.

مشاوره با جراح

یکی از اقدامات قبل از جراحی پلک این است که قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی نماید، ابتدا لازم است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک در جلسه مشاوره از چشم های شما عکس می گیرد و در رابطه با گزینه های عمل پلک ، نتایج احتمالی آن ، عوامل خطر آفرین ، میزان اهمیت نکات مراقبتی بعد از جراحی پلک و غیره صحبت می کند. جراح و پزشک معالج شما در رابطه با تفاوت نحوه انجام بلفاروپلاستی در پلک بالا و پایین را بیان نموده و تعیین می کند که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این روش ها یا انجام هر دو هستید یا خیر.

 

اقدامات قبل از جراحی پلک

 

اقدامات قبل از جراحی پلک چهار هفته قبل

برخی از جراحان در این فاصله زمانی مجدداً وضعیت جسمانی را شما بررسی می کنند. پزشک با انجام این معاینه مشکات احتمالی و علائم شما را چک می کند تا احتمال بروز عوارض را در حین عمل پلک و بعد از آن کاهش دهد. در این زمان شما نیز می توانید با جراح خود در رابطه با درمان جای بخیه ها صحبت کنید و در صورت نیاز شروع به درمان های پیشگیرانه از اسکار مانند لوسیون ها یا ژل ها نمایید. این کار با تامین رطوبت مورد نیاز پوست موجب افزایش انعطاف پذیری و آماده سازی آن برای برش نهایی بلفاروپلاستی آماده کند.

سه هفته قبل از عمل پلک

از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک می توان به عدم مصرف سیگار اشاره نمود. سیگار کشیدن موجب تنگ شدن شریان ها و کاهش میزان گردش خون و اکسیژن رسانی خواهد شد. از آن جایی که اثرات مصرف آن برای مدت طولانی بر روی بدن باقی می ماند بهتر است از چندین هفته قبل شروع به ترک آن کنید. بهتر است همزمان با آن مصرف قلیان و محصولات حاوی نیکوتین مانند آدامس ها و چسب ها را ترک کنید.

ویتامین های که باید قبل از جراحی زیبایی پلک از آن ها اجتناب کنید؟

برای اینکه برای انجام عمل بلفاروپلاستی آماده شوید نیاز است تا نکات مواردی را رعایت کنید یکی از این نکات مراقبتی عدم مصرف ویتامین ها می باشد. شما به هیچ عنوان نباید پیش از انجام عمل پلک ویتامین E مصرف کنید. چرا که این ویتامین و جراحی تقریبا هرگز به خوبی با یک دیگر ترکیب نمی شوند و می تواند موجب افزایش خونریزی شما شود. از همین رو به احتمال زیاد جراح پلک شما توصیه می کند تا پیش از عمل هر نوع مکمل ویتامین E را که در حال حاضر استفاده می کنید را متوقف نمایید. لازم به ذکر است که این را با استفاده از لوسیون ها یا ژل های موضعی ویتامین E اشتباه نگیرید. چرا که این مواد بعد از انجام عمل زیبایی پلک می توانند به پوست برای بهبود جای زخم کمک کنند.

به یاد داشته باشید که بسیاری از مکمل های گیاهی نیز می توانند همان تاثیر قرص های ویتامین را داشته باشند و در نهایت موجب بروز خونریزی یا سایر عوارض جانی شوند. از همین رو بهتر است با پزشک خود در این رابطه گفت و گو کنید. اما به طور کلی توصیه می شود که شما پیش از انجام عمل عمل پلک از مصرف اسید های چرب جینکو بیلوبا ، سیر ، جنسینگ ، زنجبیل ، گوند کوای ، افدرا و امگا 3 خودداری کنید. باز هم برای تهیه یک لیست کامل و دانستن جزئیات بیشتر با جراح یا دکتر فوق تخصص خود صحبت نمایید.

اگر می خواهید جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهید هرگز بوتاکس نکنید!!!

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه اقدامات قبل از جراحی پلک مطرح شده است این است که اگر من از بوتاکس استفاده کنم می تواند عمل پلک را انجام دهم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که اگر که شما از بوتاکس یا سایر روش های جوانسازی پوست استفاده کرده اید بهتر است این موضوع را با جراح و متخصص جراحی زیبایی پلک خود در بابل یا شهر محل سکونت خود در میان بگذارید چرا که او باید از این موضوع با خبر باشد تا تصمیم درستی را در رابطه با پروسه پیش رو بگیرد. به احتمال زیاد در اکثر موارد پزشک  روش درمانی شما را در حدود درمان های بوتاکس برنامه ریزی می کند و از شما می خواهد تا در زمان بندی قبل و بعد از جراحی کردن پلک از انجام هر گونه پروسه جوانسازی و غیره خودداری کنید. بهتر است بدانید که تزریق کردن بوتاکس پیش از انجام عمل بلفاروپلاستی می تواند باعث تغییر رابطه و پوزیشن پلک و ابرو شود و در نهایت موجب بهم ریختن نتایج حاصل شده از پروسه درمانی شود. در این مد زمان شما تنها قادر است هستید از کرم های مراقبتی پوست بر یک مبنای روزانه استفاده کنید تا با این کار باعث بهبود کیفیت کلی پوست خود شوید و در نهایت بعد از عمل از نتایج جذاب و زیبا لذت ببرید.