جراحی بینی از جمله محبوب ترین روش های جراحی زیبایی در میان افراد است که دستیابی به نتایج رضایت بخش از آن نیازمند رعایت اقدامات قبل و بعد می باشد. در این مقاله دکتر علی توسلی بهترین جراح بینی بابل ، توضیحاتی را در رابطه با اقدامات قبل از جراحی بینی بیان کرده اند که عزیزانی که قصد دارند نزد ایشان عمل زیبایی بینی را انجام دهند باید آن ها را بدانند و به خوبی انجام دهند تا خود را آماده انجام روند رینوپلاستی سازند. در این مقاله به تعدادی از مهم ترین نکات مراقبتی قبل از جراحی کردن دماغ اشاره خواهیم کرد که رعایت آن ها موجب هرچه ایمن تر طی شدن روند جراحی ، حاصل شدن مطلوب ترین نتایج از آن و به حداقل رسیدن احتمال بروز عوارض جدی بعد از عمل دماغ می شود.

مطمئن شوید که کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی در بابل هستید

یکی از مهم ترین مراجل در اقدامات قبل از جراحی بینی این است که افراد مطمئن شوند کاندید مناسبی برای پروسیجر عمل دماغ هستند یا خیر؟ باید مطئمن شوند که آیا عمل کردن دماغ برای آن ها نتایجی مثبت دارد یا خیر. برای این کار باید موارد زیر بررسی شوند:

 • افرادی که بینی شان واقعاً دارای ایراد بوده و مشکلات ظاهری مشاهده شده در آن ها به دلیل ابتلای شان به اختلالاتی همچون وسواس نمی باشد.
 • اشخاصی که از نظر جسمی سالم بوده و همچنین به مشکلات روحی دچار نیستند.
 • افرادی که از نتیجه جراحی زیبایی بینی انتظارات و توقعات معقول دارند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری قرار نداشته و شیرده نمی باشند.
 •  افرادی که به مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و همچنین دخانیات اعتیاد ندارند. در صورت داشتن اعتیاد باید بدانید که یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی ترک این مواد به مدت یک هفته می باشد.
 • اشخاصی که توانایی پرداخت هزینه های جراحی را دارند و غیره.

بهترین جراح بینی بابل را انتخاب کنید

از جمله مهم ترین و اساسی ترین کارهایی که افراد باید قبل از عمل بینی تحت عنوان اقدامات قبل از جراحی بینی انجام دهند ، انتخاب بهترین جراح بینی بابل یا هر شهری است که در آن سکونت دارند. حین انتخاب جراح بینی خود حتماً از وجود ویژگی های ذیل در او اطمینان حاصل کنید:

 1. داشتن وجدان کاری بالا
 2. صرف زمان کافی برای آگاهی از انتظارات و توقعات بیماران از نتیجه جراحی بینی
 3. بررسی دقیق وضعیت سلامت بیمار و نسبت میان اجزای صورت
 4. اشراف کامل بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 5. برخورداری از تجربه کاری زیاد
 6. داشتن برخورد خوب با بیماران
 7. صبور بودن
 8. داشتن کارنامه و سابقه کاری درخشان و غیره.

فیلم عمل بینی توسط بهترین جراح بینی بابل

نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی را رعایت کنید

 • تمام انتظارات منطقی که از نتیجه جراحی زیبایی بینی دارید را با جراح خود به طور شفاف در میان بگذارید.
 • در صورت مصرف داروهای خاص و ابتلا به بیماری های مزمن حتماً تمامی آن ها را به طور صادقانه با پزشک خود مطرح کنید.
 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی این است که همه عکسبرداری ها و آزمایشاتی که پزشک برای تان تجویز کرده است را در اولین فرصت انجام دهید.
 • مصرف انواع ویتامین، گیاهان دارویی و داروهای استروئیدی را به مدت 2 ماه قبل از جراحی بینی قطع کنید.
 • توقف مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات حدود 2 ماه پیش از جراحی بینی الزامی می باشد.
 • حتماً شب قبل از جراحی شامی سبک خورده، استحمام کنید و به مدت 8 ساعت قبل از جراحی چیزی میل نکنید.

تغذیه قبل از عمل بینی در بابل

از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی در واقع روند دریافت مواد غذایی بدن می باشد. به عبارت ساده تر بدن بایستی توان و قدرت بهبود و تحمل تغییرات اعمال شده را داشته باشد بدین ترتیب تغذیه قبل از جراحی بینی بسیار مهم می باشد. نوشیدنی های طبیعی و دریافت کالری و مواد مغذی که برای بدن مفید است می تواند به روند سریعتر سلامت شما کمک کند.

 • عدم استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل نیز از مواردی است که فرد می بایست رعایت کند که بعد از جراحی بینی دچار مشکل در روند درمان و بهبودی نگردد.
 • رژیم و تغذیه خود را به گونه ای تنظیم کنید که فیبر و مواد مغذی لازم را دریافت کنید. در صورتی که فیبر کافی مصرف کنید ، فرایند هضم غذا و به طور کلی گوارش بدنتان بهبود پیدا کرده و بعد از جراحی ، شما را کمتر درگیر مشکلات و عوارضی همچون یبوست می کند ؛ همانطور که می دانید ، یبوست از شایع ترین و در عین حال آزاردهنده ترین عوارضیست که بعد از جراحی بینی درگیر آن خواهید شد. پس با رعایت نکات مربوط به تغذیه بعد از جراحی بینی و قبل از جراحی ، تا جای امکان خود را از این مشکل حفظ کنید.
 • مصرف ویتامین C و آهن را از یاد نبرید. این دو ماده می توانند به شکل فوق العاده ای به بهبودی شما کمک کنند و در صورتی که قبل از عمل بینی ، این ویتامین ها و مواد معدنی را مصرف کرده باشید ، بدن از پیش قدرت کافی را  خواهد داشت و فرایند بهبودی شما بسیار سریع تر پیش خواهد رفت.

شب قبل از عمل بینی

همانطور که می دانید برای داشتن جراحی بینی آسان بهتر است که یک سری موارد را در قالب اقدامات قبل از جراحی بینی کاملا اصولی و درست رعایت شود که بتوانید از نتیجه نهایی به دست آمده رضایت بالایی را به دست آورید. بهتر است که شب قبل از عمل بینی استحمام کنید و با پوستی تمیز به اتاق عمل مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که برای نهایت دو الی سه روز نمی توانید دوش بگیرید. در نتیجه بهتر است که شب قبل از جراحی بینی حمام کنید و در روز موعود لباسی با یقه آزاد بر تن داشته باشید که در زمان تعویض کمترین برخورد را با صورت داشته باشد. آقایان بهتر است که با صورتی اصلاح شده مراجعه کنند که تا چند روز ابتدایی بعد از عمل بینی نمی توانند این کار را انجام دهند. اصلا نگران نباشید اگر شما فردی هستید که هر روز می بایست دوش بگیرید می توانید بعد از جراحی بینی با کمک گرفتن از یکی این کار را به شرطی که بانداژ روی بینی خیس نشود انجام دهید.

روز جراحی :

بسیاری از افراد برای انجام جراحی درگیر استرس و اضطراب زیاد از حد می شوند که تا حدی طبیعی و قابل انتظار است اما  صبح روز جراحی با آرامش و خیال راحت حاضر شوید و تا جای ممکن اضطراب و دلشوره را از خود دور کنید و اجازه ندهید این نگرانی ها به اضطراب شدید تبدیل شوند. بدانید که شما بهتربن انتخاب را در بابل داشته اید و یک نتیجه عالی در انتظار شماست. اینکه شما در مورد جراحی تان اعتماد به نفس بالایی داشته باشید ، بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که نباید هیچ ماده اضافه ای روی صورتتان باشد ، پس هیچ ماده و لوازم آرایشی و بهداشتی ای بر روی صورت و خود نزنید و کوچک ترین میکاپی نکنید چرا که باید پوستتان تمیز و کاملا بدون آلودگی باشد.