بهترین جراح بینی

اساسی ترین و اولین اقدامی که افراد باید قبل از جراحی بینی انجام دهند، انتخاب یک جراح بینی خوب و ماهر می باشد. جراحی زیبایی بینی یک جراحی اورژانسی نبوده و اضطراری برای زودتر انجام شدن آن وجود ندارد از همین رو افراد زمان کافی برای تحقیق و انتخاب بهترین جـراح بینی در شهر خود را دارند.

 

 

جراحی زیبایی بینی

بینی افراد را با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها می توان به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم کرد. در برخی از افراد بینی دچار مشکلات ظاهری بوده و این مشکلات می تواند به طور مادرزادی در او وجود داشته یا در اثر سانحه ای در بینی ایجاد شده باشد.

از جمله این مشکلات ظاهری می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • وجود قوز بر روی پل بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سایز بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی و بزرگ بودن آن ها

جراحی بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و ساختار غضروفی-استخوانی ضعیف آن از جراحی بینی استخوانی سخت تر بوده و نتایج آن نیز از اقبال کمتری برخوردار است. با این حال اگر جراح از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد می تواند نتایج بسیار درخشانی از آن را رقم بزند.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

برخی افراد دارای بینی های استخوانی با پوست نازک می باشند و این افراد از شکل بینی خود ناراضی هستند؛ از سوی دیگر، بینی بعضی افراد گوشتی بوده و بخش غضروفی آن بزرگ است؛ همه این افراد فکر می کنند که شکل و اندازه بینی آن ها با صورت شان تناسب ندارد و به همین دلیل است که می خواهند عمل جراحی روی بینی شان انجام شود. بیایید درباره انواع بینی، ویژگی ها و جراحی زیبابی بینی ، صحبت کنیم.

 

 

انواع بینی

احتمالاً شما درباره انواع بینی شنیده اید. برخی افراد بینی ها را بر اساس اصول قومی و نژادی طبقه بندی کرده و برخی آن ها را در قالب بینی های گوشتی در مقابل بینی های استخوانی دسته بندی می کنند. این افراد طبقه بندی شده، به جراح بینی مراجعه کرده و درخواست تغییر حالات صورت خود را می کنند. جراحی زیبایی بینی، یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی می باشد.

بینی های استخوانی:

بازترین مشخصه در بینی های استخوانی، قوز می باشد که به جذابیت صورت آسیب می زند. اغلب، عدم تقارن صورت، در اثر آسیب های ناشی از تصادف بوجود می آید. معمولاً قوزها یا ناهماهنگی های ایجاد شده در اثر آسیب های ناشی از تصادف، در نیم رخ  افراد مشهود تر است. این باعث می شود که ترکیب صورت، نامطلوب باشد.

جراحی بینی استخوانی در مقابل جراحی بینی گوشتی

همانطور که قبلاً ذکر شد، افراد به طور کلی به دو گروه افراد دارای بینی گوشتی و افراد دارای بینی استخوانی دسته بندی می شوند. این یک طبقه بندی علمی نمی باشد ولی جراحان از این عبارات برای برقراری ارتباط بهتر با بیماران استفاده می کنند.

تفاوت اصلی بین این دو نوع بینی، در ضخامت پوست بینی است. در بینی گوشتی، پوست ضخیمی بینی را پوشش می دهد ولی بینی استخوانی دارای پوست نازک تر و یک لایه چربی می باشد. بینی های گوشتی دارای قابلیت فرم دهی کمتری هستند، بینی های استخوانی را راحت تر می توان کوچک تر کرده و شکل داد. در یک جراحی بینی، هر دوی این ویژگی ها مورد نیاز می باشند. یک جراح بینی باید بتواند دور بینی را جمع کرده و نوک بینی را شکل دهد.

در طول جراحی، انحراف و کجی تیغه بینی، ترمیم می شود. برای ترمیم قوز بالای بینی، یک جراح ماهر اطمینان حاصل می کند که جراحی برای تنفس بیمار، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 

 

بینی های گوشتی:

عملاً دستیابی به یک نتیجه خوب از یک جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی، چالش برانگیزتر بوده و به یک جراح باتجربه  نیاز دارد.

بینی های گوشتی بر خلاف اسم شان دارای مقدار زیادی ماهیچه یا گوشت نمی باشند ولی دارای:

 • پوست ضخیم و چرب با حفره های مشخص هستند.
 • نوک بینی چرب و پهن می باشند.
 • تیغه های بینی ضخیم هستند.
 • بخش پهن تر در قسمت پایینی بینی می باشند.
 • غضروف بینی ضعیف تری می باشند.
 • ارتفاع تیغه بینی بلندی از نیم رخ هستند.
 • این مشخصه ها باعث می شوند که بینی پهن و بزرگ بنظر برسد. آنها همچنین دارای خطوط بینی نامشخصی هستند که باعث می شود یک بینی زیباتر شکل بگیرد.

انواع بینی های گوشتی یا آفریقایی و جراحی آن ها

در اینجا درباره انواع بینی های آفریقایی صحبت می کنیم:

 • یک بینی گوشتی با حفره های بزرگ و غدد چربی بسیار فعال

انواع بینی های گوشتی با حفره های بزرگ و غدد چربی که در زیر پوست وجود دارند؛ این نوع پوست ها، پوست های روغنی نامیده می شوند؛ استفاده از لیزر یا یک رژیم کم نمک برای پوست این بیماران توصیه می شود. معمولاً جراح توصیه می کند که بیمار تا شش ماه بعد از درمان تحت درمان های کنترل چربی قرار بگیرد.

یک بینی گوشتی با غدد چربی کم فعالیت

برخی از بیماران دیگر دارای بینی های گوشتی و غد کم فعالیت، دارای بینی های قرمز می باشند. در جراحی این بینی ها، جراح یک فرم زیباتری را با استخوان و اسکلت محکم زیر پوست ضخیم بینی خلق می کند . جراح، پوست و غضروف بینی را به هم نزدیک تر می کند تا از تجمع بافت اضافی و ترشحات در نوک بینی جلوگیری کند.

 

جراح بینی

 

انتخاب بهترین جراح بینی

به دلیل جلب توجه زیاد بینی در صورت و تاثیر زیاد آن بر زیبایی چهره، افراد زیادی در صورت مشاهده کوچکترین نقص در بینی به منظور دستیابی به ظاهری زیباتر اقدام به جراحی زیبایی بینی خود می کنند.

امروزه با توجه به محبوبیت زیاد جراحی بینی در میان افراد، جراحان زیادی اقدام به انجام این عمل زبیایی می کنند که البته همه آن ها از مهارت لازم در این زمینه برخوردار نبوده و همین امر موجب می شود تا نه تنها نتایج رضایت بخش را برای افراد به ارمغان نیاورند بلکه عوارض جبران ناپذیری نیز در آن ها ایجاد کنند. پس در انتخاب جراح بینی خود بسیار دقت کنید.

برای داشتن بهترین عملکرد در انتخاب جراح بینی لازم است تا از ویژگی های یک جراح بینی خوب آگاه باشید. در ذیل به تعدادی از مهم ترین ویژگی های جراحان بینی خوب اشاره کرده ایم.

ویژگی های یک جراح بینی خوب

تمامی جراحان بینی خوب دارای ویژگی های ذیل هستند:

 • با وجدان هستند.
 • از قدرت تصور بالایی برخوردار می باشند.
 • کاملاً بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی اشراف دارند.
 • زمان کافی را برای بررسی وضعیت سلامت بیمار و آگاهی از انتظارات او صرف می نمایند.
 • برخورد خوبی با بیماران و مراجعان خود داشته و با صبوری به سوالات آن ها پاسخ می دهند.
 • سابقه و کارنامه کاری درخشانی دارند.
 • بر تکنیک های جراحی مسلط می باشند.
 • تجربه زیادی در زمینه جراحی بینی دارند و غیره.