جراحی زیبایی گوش که در اصطلاح به آن اتوپلاستی نیز می گویند نوعی جراحی زیبایی است که با هدف بهبود موقعیت، شکل و تناسب گوش نسبت به سایر اجزای صورت انجام می گیرد. با انجام این جراحی زیبایی می توان بسیاری از مشکلات مادرزادی گوش ها همچون برآمده بودن یا بزرگ بودن بیش از اندازه گوش را برطرف نمود. لازم به ذکر است که این عمل علاوه بر رفع مشکلات مادرزادی قادر به اصلاح بدشکلی هایی که در اثر آسیب های جسمی همچون تصادف در فرد ایجاد شده اند نیز می باشد. افرادی که قصد دارند جراحی گوش در بابل انجام دهند می توانند به دکتر علی توسلی بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در بابل مراجعه کنند. ایشان با تکیه بر دانش و مهارت خود قادر اند فرم زیبایی برای گوش های شما به وجود آورند و مشکلات به وجود آمده در این ناحیه را درمان کنند.

جراحی گوش در بابل

اقدام برای جراحی گوش در بابل

اولین قدم برای انجام جراحی در بابل ، شناسایی و انتخاب بهترین جراح گوش است. از همین رو اگر قصد جراحی کردن گوش در بابل یا هر شهر دیگری را دارید با در نظر گرفتن ویژگی های یک پزشک خوب همچون با وجدان بودن و داشتن تخصص و مهارت زیاد و انجام تحقیقات دقیق بهترین جراح گوش در بابل یا هر شهری که در آن ساکن هستید را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب جراح گوش خود، با ایشان مشورت نموده ، سابقه پزشکی خود را به ایشان شرح داده و همه انتظارات و اهدافی که از انجام این جراحی زیبایی دارید را با ایشان در میان بگذارید. جراح نیز در این جلسه مشاوره توضیحات دقیقی در رابطه با دوران بهبودی، خطرات، مزایا، هزینه ها، انتظاراتی که باید از جراحی داشته و مراقبت هایی که باید بعد از آن رعایت نمایید خدمت تان ارائه می کنند.

کاندیدای مناسب جراحی گوش در بابل

یک متقاضی جراحی کردن گوش در صورتی صلاحیت انجام این عمل جراحی را دارد که دارای شرایط ذیل باشد:

  • هیچگونه بیماری سلامت ایشان را تهدید نکرده، مبتلا به عفونت های شدید گوش نبوده و از سلامتی کامل برخوردار باشد.
  • کودکانی با حداقل 5 سال سن که گوش های شان به میزان کافی رشد کرده و غضروف های آن تاب و تحمل جراحی را دارد.
  • افرادی که اهداف مشخصی برای جراحی داشته و دیدگاه مثبتی از آن دارند.
  • اشخاصی که از پزشک خود توقعات منطقی و معقول دارند.
  • افرادی که به مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و همچنین مواد مخدر اعتیاد ندارند.
  • کودکانی که قادر به رعایت دستورالعمل های پزشک بوده، با ایشان همکاری لازم را داشته و قادر به بیان احساسات خود هستند.

 

نحوه انجام جراحی گوش در بابل

بیمار برای انجام این جراحی زیبایی با توجه به صلاحدید پزشک تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار گرفته و سپس برشی به منظور ایجاد اصلاحات لازم و کاهش غضروف گوش در پشت گوش ها ایجاد می شود؛ با کاهش دادن غضروف، گوش به سمت سر خوابیده و به آن نزدیک می شود. در نهایت نواحی برش خورده بخیه زده شده، پانسمانی بر روی آن قرار گرفته و بیمار در صورت نداشتن مشکلی خاص، از بیمارستان ترخیص می گردد.