عمل جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش : گوش ها در زیبایی صورت، نقش مهمی دارند زیرا یکی از عوامل تاثیر گذار در تناسب میان اجزای مختلف چهره به شمار می روند. گوش های برخی از افراد ممکن است به طور مادرزادی دارای ایرادات ظاهری بوده یا این ایرادات در اثر سانحه هایی همچون تصادف در گوش های آن ها ایجاد شده باشد. دلیل وجود مشکلات ظاهری گوش هر چه که باشد موجب نازیبایی فرد و کاهش اعتماد به نفس او شده و ممکن است بر زندگی اجتماعی اش تاثیر منفی بگذارد.

جراحی گوش که اتوپلاستی نیز نامیده می شود نوعی جراحی زیبایی است که با هدف تغییر سایز و رفع مشکلات ظاهری گوش ها انجام می شود.

 

جراحی زیبایی گوش

 

مشکلات قابل رفع با جراحی گوش چیست؟

از جمله ایراداتی که می توان با این جراحی زیبایی برطرف کرد عبارتنداز:

  • گوش های به اصطلاح بلبله یا خفاشی که از حد استاندارد برجسته تر می باشند.
  • گوش هایی که از نظر شکل و سایز با هم تقارن ندارند؛ به طور مثال یک گوش از دیگری بزرگ تر باشد.
  • گوش هایی که در اثر استفاده از گوشواره های سنگین پاره شده باشند.
  • افرادی که لاله گوش آن ها به طور مادرزادی تشکیل نشده باشد.
  • اشخاصی که گوش های شان در اثر حادثه ای همچون سوختگی یا ضربه خوردن دچار نقص شده باشد.
  • افرادی که سایز گوش های شان از حد طبیعی بزرگتر باشد.

سن مناسب جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش در تمامی سنین قابل انجام است اما توصیه دکتر علی توسلی به افراد این است که اتوپلاستی را در سنین کودکی و بعد از 5 سالگی انجام دهند.

غضروف های گوش از 5 سالگی به بعد به اندازه کافی رشد کرده و جراحی بر روی آن ها امکان پذیر می باشد، همچنین در این سنین گوش انعطاف بالایی داشته و نتیجه جراحی مطلوب تر خواهد بود زیرا پزشک تغییرات بیشتری را می تواند بر روی آن ها اعمال نماید.

شایان توجه است که با انجام اتوپلاستی پیش از رفتن کودک به مدرسه می توان از وارد شدن برخی آسیب های روحی به او پیشگیری کرد زیرا این امکان وجود دارد که کودک در مدرسه توسط هم سالان خود مورد تمسخر واقع شده، اعتماد به نفس او کاهش یافته و منزوی شود.

مدت زمان عمل زیبایی گوش چقدر است؟

انجام این جراحی زیبایی نیازمند حدود 1 تا 2 ساعت زمان است. البته باید بگوییم که عواملی همچون شدت ایرادات و میزان اعمالاتی که نیاز است بر روی گوش ها اعمال شود نیز بر مدت زمان جراحی تاثیر می گذارد.