عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی یکی از انواع جراحی های زیبایی می باشد که بعد از آن فرم بینی به شکل طبیعی که نه تنها در میان خانم ها بلکه در میان آقایان نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است شکل داده شده و این امر موجب می شود تا زیبایی ظاهر آن ها به طبیعی ترین حالت ممکن و بدون تغییرات افراطی دوچندان گردد.( جراح بینی )

بینی به دلیل ویژگی های ظاهری اش که در مرکز صورت قرار گرفته و دارای برجستگی است نه تنها بر روی زیبایی کل صورت بلکه بر روی زیبایی تک تک اجزای آن تاثیر می گذارد. وجود کوچک ترین نقص در بینی سریعاً به چشم آمده، موجب نازیبایی فرد و نهایتاً موجب کاهش اعتماد به نفس بسیاری از افراد می شود.

 

 

افراد زیادی به دلیل ترس از مواردی همچون سربالا شدن زیاد بینی و به طور کلی تغییرات افراطی از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کرده و ترجیح می دهند با ناراحتی ناشی از مشکلات ظاهری موجود در بینی خود به زندگی ادامه دهند.

نگرانی این افراد کاملاً بیجاست زیرا همانطور که در فوق گفتیم با جراحی بینی به فرم طبیعی می توانند تمامی مشکلات ظاهری بینی خود را به طبیعی ترین شکل ممکن و بدون غیرطبیعی شدن بینی برطرف کرده و به زیباتر شدن خود کمک نمایند.

ویژگی های بینی طبیعی چیست؟

از جمله بارزترین ویژگی های بینی طبیعی عبارتنداز:

 • نداشتن قوز بر روی پل بینی
 • سربالا نشدن بینی ؛ زاویه حدوداً 90 تا 95 درجه بین لب بالا و بینی برای آقایان و زاویه 90 تا 105 درجه برای خانم ها

نکته قابل توجه در رابطه با جراحی بینی طبیعی این است که بهتر است هنگام جراحی بینی به این فرم، قسمت هایی از بینی که مشکلی ندارد را دست نزد و تغییر نداد تا به عنوان ویژگی منحصر به فرد بینی بیمار به همان صورت و به قوت خود باقی بماند.

 

 

عمل بینی در چه صورتی موفقیت آمیز خواهد بود؟

برای انجام جراحی بینی به بهترین نحو ممکن لازم است تا موارد ذیل به خوبی رعایت شود:

 1. انتخاب جراح بینی : موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحـی بینی طبیعی تا حد بسیار زیادی به میزان تبحر و مهارت جراح در عمل بینی به این فرم بستگی دارد. از همین رو با صرف دقت لازم و کافی بهترین جراح بینی بابل یا شهری که در آن سکونت دارید را انتخاب نمایید.
 2. طبیعی بودن و تقارن داشتن پره های بینی
 3. کوچک نکردن زیاد سوراخ های بینی
 4. کوچک نکردن بیش از حد سایز بینی
 5. حذف کامل قوز پشت بینی بدون قوس دار شدن آن و غیره.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

حاصل شدن بهترین نتایج از هر روش جراحی زیبایی و درمانی نیازمند آن است که فرد بعد از جراحی یکسری نکات و دستورالعمل های مراقبتی را رعایت نماید. رعایت این اقدامات علاوه بر رقم خوردن بهترین نتایج، موجب می شود تا دوران بهبودی فرد به سریع ترین و بهترین شکل ممکن سپری شده و هیچ عارضه جدی در او ایجاد نشود.

 

 

در ذیل به تعدادی از مهم ترین توصیه های دکتر علی توسلی ، جراح بینی بابل اشاره کرده ایم:

 • فقط 24 ساعت ابتدایی را به طور مطلق استراحت نمایید زیرا استراحت مطلق برای مدت زمان طولانی ریسک لخته شدن خون در پاها را افزایش داده و ممکن است موجب بروز یبوست در بیمار شود.
 • به منظور جلوگیری از بروز یبوست، رژیم غذایی تان را سرشار از میوه جات، سبزیجات و به طور کلی مواد حاوی فیبر فراوان نمایید؛ یبوست به بینی فشار وارد کرده و برای بیمار ناراحت کننده است.
 • به هیچ عنوان اقدام به مصرف غذاهای حاوی نمک و ادویه زیاد نکنید زیرا موجب تشدید تورم می شوند.
 • حتماً طبق آموزش داده شده توسط پزشک یا کادر درمان ایشان و در زمان تعیین شده توسط پزشک خود، بر روی بینی تان چسب بزنید.
 • سر را به هیچ عنوان به سمت پایین خم نکرده و هنگام خواب زیر سرتان دو بالشت بگذارید.
 • به روی شکم و به پهلو نخوابیده، به پشت و به حالت طاقباز بخوابید؛ خوابیدن در این موقعیت موجب می شود تا بینی آسیب ندیده و تحت فشار قرار نگیرد.
 • از زدن عینک برای 2 ماه بپرهیزید.
 • طی 1 ماه از فین کردن، خندیدن، حرف زدن بیش از حد و حرکات اضافی صورت اجتناب کنید.
 • از مسواکی نرم برای تمیز کردن دندان ها استفاده کرده و این کار را به آرامی انجام دهید.
 • طبق آموزش پزشک اقدام به ماساژ دادن بینی خود کنید و غیره.